Uzun Süreli Botoks Kullanımının Etkileri 
1980'lerde Botox'un icadından bu yana, kadınlar her yerde yaşlanma sürecini estetik olarak aldatmak için sihirli iksirle uğraşıyorlar.
Elbette, Botox kelimenin tam anlamıyla sihirli bir iksir değil, bunun yerine geçici olarak "sinirleriniz ve kaslarınız arasındaki iletişimi engelleyen" bir nörotoksindir, diye açıklıyor Schweiger Dermatology Group'ta dermatolog Mara Weinstein.
Yani Botox enjekte edilen kası, genellikle dört ila beş aylık bir süre boyunca felç eder.
Özellikle yaşlanma karşıtı amaçlar için doktorlar Botox'u iki tür kırışıklığı tedavi etmek için kullanır: statik ve dinamik. Statik çizgiler, onlarca yıl boyunca çatık kaşlarını çattıktan, gülümseyerek ve kaşlarını kaldırdıktan sonra insanların yüzlerine kazınmış derin kırışıklıklardır, dinamik kırışıklıklar ise yalnızca yüz ifadesi yaparken görünür. Weinstein, "Tedavinin amacı, hep birlikte statik çizgilerin oluşmasını önlemektir" diyor. "Ancak, zaten statik hatlarınız varsa, nörotoksin (ve dolgu) ile düzenli tedaviler kesinlikle görünümü yumuşatabilir ve bazı durumlarda bunları uzun vadede ortadan kaldırabilir."
 
Yine de olay şu: İlaç sadece 30 yıldır piyasada olduğundan, Botoks'un uzun vadeli etkileri hakkında çok fazla hikaye yok. Hangi meşru endişeler.
Weinstein'ın yanı sıra efsanevi dermatolojik cerrah Patricia Wexler, MD'ye danışılan yanıtları bulmak için. Botox'un 10 yıl veya daha fazla kullanımdan sonra cildinizde yaratabileceği etkileri mi merak ediyorsunuz?
Botoksun Uzun Vadeli Etkileri...
* Cildiniz gözle görülür şekilde incelebilir
Wexler, bazı hastaların uzun yıllar Botox kullanımından sonra ciltte gözle görülür bir incelme olduğundan şikayet ettiğini söylüyor. Bu, normal kalınlıktaki alanlar arasında deri altı damarlarının ortaya çıkması anlamına gelebilir. Bu yaygın değildir, ancak Wexler, 20'li yaşların başında olduğu gibi Botoks'a "çok erken" başlayan hastaların bu yan etki için risk altında olabileceğini söylüyor. Bu durumlarda, "Alnın derisi erken incelebilir ve kaslar zayıflayabilir" diyor. Bazen, uzun yıllar kullanımdan sonra bu, kaşların ve göz kapaklarının daha ağır görünmesine neden olabilir ve "toksinin kullanmaya devam etmesini gerçekten zorlaştırır".
* Kaslar kullanılmadığı için zayıflar.
20 yıl boyunca bacaklarınızı hareket ettirmezseniz, sonunda o kaslar küçülür ve oldukça zayıflar. Aynı şey yüzünüzdeki kaslara da olabilir. Wexler, "Düzenli olarak, uzun bir süre boyunca, kesintisiz olarak kullanılırsa, sonunda kas kullanım eksikliğinden körelecektir" diyor. Bu, tüm yüzünüzün köreleceği anlamına gelmez: Wexler, "Botox yüzdeki belirli yerlere enjekte edildiğinden, sonunda yalnızca tedavi edilen kaslar körelecek ve diğer kasları tam hacmi korumak için bırakacaktır" diye devam ediyor.
Kırışıklık oluşturan yüz kaslarının zayıflaması doğal olarak kötü değildir, ancak bazı durumlarda yan etkiler ortaya çıkabilir…
 * Hafif renk değişikliği veya "dalgalı" bir doku görünebilir
Yine, tipik değil, ancak Wexler, cildin incelmesiyle bazı hastaların "tedavi edilen kasların üzerindeki ciltte gözle görülür bir dalgalanma" ve renk değişikliği fark ettiğini söylüyor. "İfade üzerinde alın, tepeler ve vadiler gibi görünebilir" diyor.
 Neyse ki, bu yan etki tamamen önlenebilir. Wexler, "[Bu], bu problem olmadan aynı etkiyi elde etmek için daha az miktarda toksin vermek için daha az miktarda toksin vermek veya toksini uzun bir süre durdurmak için enjeksiyon modelini değiştirerek önlenebilir" diyor.
* Cildiniz daha parlak ve daha az kırışık görünecek
Botox'un uzun süreli kullanımından sonra "olabilecek" şeylerin yanı sıra, kesin olan bir şey var: "10+ yıl boyunca sürekli Botoks yaptırırsanız kesinlikle çok daha genç görünecek ve daha az kırışıklığa sahip olacaksınız" diye söz veriyor Debra Jaliman. New York City merkezli dermatolog ve Cilt Kuralları: En İyi New York Dermatologlarından Ticari Sırlar kitabının yazarı. "Cildiniz çok daha pürüzsüz görünecek ve ince çizgilerin ve derin kırışıklıkların görünümü büyük ölçüde azalacaktır."
 
Weinstein da aynı fikirde ve ekliyor: "Alnında, glabellada veya göz çevresinde kırışıklıklar olmadan zarafetle yaşlanabilirsiniz, oysa onları geliştirmeye meyilliyken.
Diğer bir nokta ise Botoks'un Uzun Vadeli Etkileri FDA ve tıbbi araştırmalara göre, Botox® enjeksiyonları, yaşlanma belirtilerini durdurmak için kas fonksiyonlarını felç eder ve bu da uzun vadede insanlarda kas kontrolünün kaybolmasına ve ayrıca kas kuvvetinin azalmasına neden olabilir. Botox® ile enjekte edilen kas bölgesi. Botoksun uzun vadeli etkilerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın.
About Us Yüz Temizleme Cihazı | MISSONIC ... Yüz Temizleme Cihazı | MISSONIC Yüz Temizleme Cihazı | MISSONIC